Зидан: Важна победа в сложна обстановка

Треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан оцени високо победата с 5:3 над Бетис в Севиля в двубой от 24-ия кръг на Примера дивисион. “Белия балет” поведе, но домакините стигнаха до пълен обрат до края на първото полувреме. През втората част Реал вдигна оборотите и на свой ред обърна резултата в своя полза.

“Доволен съм от победата, която дойде в сложна обстановка срещу един много добър съперник. Започнахме добре, след като не знам какво стана, но играта ни започна да спада. Направихме много добро второ полувреме, пресирахме съперника, тичахме много. С нашата класа, ако играем в полето на противника, можем да затрудним всеки. Показахме характер и вяра, че можем да обърнем резултата.

Играчите играха един за друг и резултатът не закъсня. Сега трябва да си починем, защото в сряда ни предстои друг мач (б.р. отложената среща с Леганес). Прогресираме крачка по крачка и трябва да поздравя футболистите”, коментира Зидан.