Милан на Гатузо удари "моряците"

Отборът на Милан продължава доброто си представяне през 2018 година. "Росонерите" надвиха напълно заслужено Сампдория с 1:0 в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Това се случи четири дни преди срещата-реванш с Лудогорец от 1/16-финалите на Лига Европа. Герой за тима воден от Дженаро Гатузо беше Джакомо Бонавентура, който отбеляза победното попадение в 14-ата минута. Преди това Рикардо Родригес пропусна дузпа, а след това Хакан Чалханоглу удари гредата, като между тези две събития гол на Леонардо Бонучи беше правилно отменен поради засада. Освен това "червено-черните" имаха още няколко положения, които пропуснаха пред вратата на Емилиано Вивиано. Гостите пък могат да съжаляват, че резервата Капрари пропусна да шокира домакините в последните секунди.

Милан мина и през Сампдория@@@Така Милан се изравни със Самп на шестата позиция, като двата тима имат актив от 41 точки, но "моряците" са с предимство в преките двубои, след като спечелиха с 2:0 през есента.

Милан мина и през Сампдория@@@Дженаро Гатузо беше направил само две промени в стартовите 11 от победата с 3:0 срещу Лудогорец в Лига Европа. Специалистът заложи на Рикардо Монтоливо, който замени наказания Франк Кесие. Халфът нямаше пропуснат нито един мач от началото на сезона в калчото до този момент. Освен това Рикардо Родригес, който беше резерва в Разград, също се завърна от първата минута. Той игра на мястото на Иняцио Абате.

Голмайсторът Фабио Куалярела водеше атаката на Самп в компанията на Дуван Сапата, който беше наказал домакините в първата среща на "Луиджи Ферарис".

Милан мина и през Сампдория@@@От началото на календарната година миланският гранд има пет победи и едно равенство в Серия "А", като се доближи на седем точки от борещия се за Шампионската лига Интер. Съставът на Гатузо демонстрира отлично настроение и много добра игра след победата над българския шампион. Играчите в "червено-черно" започнаха много силно срещата срещу противника от Генуа, като пропиляха отлична възможност да поведат много рано. "Росонерите" пропуснаха дузпа в седмата минута, когато Рикардо Родригес стреля слабо и Емилиано Вивиано изби в ъглов удар. 11-метровият удар беше отсъден за игра с ръка на Никола Муру.

Милан мина и през Сампдория@@@Бързите атака на миланистите продължиха и Джакомо Бонавентура беше точен в 14-ата минута, когато засече центриране отдясно на Давиде Калабрия. Това беше негов пети гол през тази кампания под ръководство на сегашния треньор. Домакините изиграха едни от най-силните си първи 30 минути, като пропуснаха да вкарат и втори гол. След това Сампдория започна да поглежда към Джанлуиджи Донарума, а веднъж за игра с ръка на Давиде Калабрия можеше да се отсъди дузпа в 38-ата минута.

Милан мина и през Сампдория@@@Две минути преди края на първата част Леонардо Бонучи прати топката в мрежата, но минута по-късно попадението беше отменено с помощта на ВАР. Централният защитник беше зад защитата след хубавото подаване на Хакан Чалханоглу.

Милан мина и през Сампдория@@@Втората част гостите започнаха значително по-добре, докато домакините разчитаха на контраатака. Именно при една от тях в 52-ата минута Чалханоглу удари горната греда. Турският халф премина през трима противници на границата на наказателното поле и стреля от 17 метра, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

Милан мина и през Сампдория@@@Андре Силва замени Патрик Кутроне в 73-ата минута. Португалецът беше много активен в търсенето на първи гол в Серия "А". Сусо, Чалханоглу и Калабрия пропуснаха да вкарат втори гол, а в края Джанлука Капрари можеше да накаже пропуските на домакините, но не уцели вратата след подаване на Куалярела.

Милан мина и през Сампдория@@@Така Милан празнуваше пореден успех, който дава увереност на тима, че може да се класира в Европа, след като имаше доста тежки месеци.

Сега първо предстои реванш с Лудогорец на "Сан Сиро", а след това петдневно гостуване в Рим, където Милан излиза срещу Рома в дербито от 26-ия кръг, след което в битка за класиране на финал за Купата на Италия срещу Лацио. Както е известно, първата среща завърши 0:0 в Милано.

Милан мина и през Сампдория@@@Самп приема Удинезе другия уикенд.