Реал Мадрид страда, но спечели в шоу с осем гола в Севиля (видео + галерия)

Реал Мадрид и Бетис изиграха зрелищен двубой от 24-ия кръг на Примера дивисион в Севиля, в който паднаха цели осем гола, а победител излезе "белия балет", който грабна успеха с 5:3.

Двубоят премина през невероятни обрати. Първи ликуваха гостите, след като Асенсио откри в 11-ата минута. Домакините изравниха в 34-ата минута чрез Манди, а три минути по-късно поведоха, след като Начо си отбеляза автогол.

След почивката Серхио Рамос изравни за Реал, а "белите" стигнаха до обрат в 59-ата минута, когато отново Асенсио се разписа. Кристиано Роналдо вкара четвърти гол в 65-ата минута и всичко в този мач изглеждаше свършило, но непримиримите домакините върнаха напрежението пет минути преди края чрез Серхио Леон. Влезлият като резерва Карим Бензема обаче върна спокойствието в редиците на гостите в добавеното време. Лошата новина за мадридчани е контузията на Марсело, който напусна принудително.

Гостите от Мадрид излязоха с повишено самочувствие след гръмката победа над Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Те започнаха по-активно мача и публиката в Севиля изтръпна още в петата минута, когато Роналдо беше изпуснат отляво, но се стигна само до ъглов удар, който беше с лекота пропилян.

Логичното се случи в 11-ата минута, когато при поредната атака по десния фланг Марсело отправи далечен пас наляво, топката беше поета от Васкес, който потърси Роналдо. Португалецът изстреля истински снаряд, но Адан спаси. Отбитата топка обаче попадна на главата на Асенсио, който я прати от втори опит в мрежата му.

В последвалите минути Реал с лекота пропиля нови два шанса чрез Серхио Рамос и Карвахал, който не успя да намери Роналдо и Гарет Бейл. Бетис отговори с няколко добри атаки, а в 21-ата минута беше много близо до изравнителен гол, след като Хоакин изпълни ъглов удар и качи топката на главата на Манди, който обаче не успя да намери целта. Последваха нови две възможности за тима от Севиля, като в основата им беше неостаряващият Хоакин. 36-годишният полузащитник изпълни страхотен пряк свободен удар в 26-ата минута, като принуди Навас да се разтегне максимално, за да спаси.

В 30-ата минута Реал претърпя тежък удар, след като бразилецът Марсело напусна принудително игра и беше заменен от Ернандес.

Бетис си показа рогата на Реал Мадрид, но загуби@@@

Силната игра на Бетис в последните минути даде резултат в 34-ата минуа, когато след поредното изпълнение на ъглов удар пред вратата на Навас в мрежата му се разписа Манди, който спечели въздушния двубой с Каземиро и насочи топката в мрежата.

Пълният обрат стана факт в 37-ата минута, като в основата на гола отново беше Хоакин и комедия от грешки в отбраната на Реал. Ветеранът напредна през центъра, потърси Жуниор отляво, който стреля. Топката мина между ръцете на Навас и изненада Начо, който си отбеляза автогол.

Втората част започна силно за домакините, като Гуардадо пробва рефлекса на Навас. В 51-ата минута равенството беше възстановено от Серхио Рамос, който отбеляза типичен за себе си гол с глава след изпълнение на ъглов удар.

Пълният обрат стана факт в 59-ата минута, когато Асенсио отбеляза втория си гол в мача. Дани Карвахал нахлу мощно отляво и потърси Асенсио с прострелно центриране. Футболистът на Реал подложи левия си крак и насочи топката неспасяемо във вратата на Бетис.

В 66-ата минута името сред голмайсторите си записа и мегазвездата Кристиано Роналдо, който отбеляза решителното четвърто попадение за своя тим, което отказа домакините да търсят нещо в този мач. Отбраната на домакините отново беше оставила твърде много пространство на португалеца, който получи топката след прехвърлящо подаване, след което вкара поредното си попадение.

Домакините обаче показаха непримирим дух, макар и всичко в този мач да изглеждаше свършило. Те успяха да държат Реал в напрежение за трите точки до последно, след като в 85-ата минута Серхио Леон намали на 3:4. В опит да спечели време треньорът Зинедин Зидан смени Роналдо с Карим Бензема, който се оказа и последният голмайстор в мача - 5:3 в добавеното време след колективна грешка в отбраната на Бетис.

Бетис - Реал Мадрид 3:5

0:1 - Асенсио 11

1:1 - Манди 34

2:1 - Начо 37-автогол

2:2 - Рамос 51
2:3 - Асенсио 59
2:4 - Роналдо 65