Лион изпусна аванс от два гола срещу Лил (видео)

Отборът на Олимпик (Лион) изпусна победата при гостуването си на Лил и завърши 2:2, въпреки че водеше след първата част с 2:0. Лион е четвърти мач без победа в първенството и с 49 точки заема четвърта позиция. Домакините от Лил са 17-и с 27, но по-големият им проблем е опасността да останат без професионален лиценз.

Бертран Траоре вкара и двата гола за Лион - в 21-ата и в 44-ата минути. Първото полувреме като цяло беше под диктовката на гостите, като тимът на Лил имаше една възможност, но Ел Гази пропусна. Малко по-късно бразилският бранител на Лион Рафаел го контузи и се наложи принудителна смяна. След центриране на Депай дойде и първото попадение, а минути по-късно Муктар Диакаби пропусна да се разпише за 2:0. Фернандо Марсал от свободен удар подаде на Депай, който продължи към Диакаби. Но Лион не плати цената на този пропуск, след като Марсал асистира на Траоре за 2:0.

След почивката домакините бяха напълно преобразени и върнаха едно попадение в 65-ата минута. Резервата Луис Араужо проби с двойно подаване с Тиаго Мая, комбирира с Пепе, който се разписа за 1:2. В 68-ата минута Мариано Диас удари гредата след индивидуален пробив, пропускайки да направи 1:3. Крайното 2:2 оформи Араужо, който този път получи паса от Пепе. Но това не беше всичко и в 89-ата минута гостите удариха за втори път греда- дясната странична, след като Мариано Диас прати топката с глава след подаване на Депай.