Пламен Емилов спечели квота за турнира по спортна стрелба на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес

Пламен Емилов от АСК Тракия се класира на четвърто място в дисциплината 60 изстрела пушка за юноши родени през 2000- 2003 година в първия ден на Европейското първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие в Дьор (Унгария). Състезанието беше и квалификация за завоюване на квота за Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през октомври тази година. Само една десета не достигна на Емилов, за да спечели бронзовия медал, но успя да завоюва на квота за МОИ. Представянето на българина беше изключително, като се има предвид, че той постигна резултат 618,3 точки, който е с 3.3 точки над върховото му постижение до този момент. Така Български стрелкови съюз вече има двама състезатели, които ще се борят за отличията в Буенос Айрес през есента - Кирил Киров на пистолет и Пламен Емилов на пушка.