Тотнъм пак се издъни за ФА Къп и си усложни задачата (видео)

Няколко дни след силния си мач срещу Ювентус в Шампионската лига Тотнъм сътвори нов гаф в турнира за Купата на Англия. В среща от 1/8-финалите столичани не успяха да надвият слабака Рочдейл като гости, като мачът завърши 2:2.

Елитният отбор губеше с 0:1 до 59-ата минута, когато Лукас Моура изравни. Две минути преди края Хари Кейн беше точен от дузпа и всичко изглеждаше решено, но домакините, които са последни в третото ниво на английския футбол, все пак успяха да стигнат до попадение за крайното 2:2. Така ще има преиграване на “Уембли”, а крайният победител ще спори с по-добрия от дуела Шефийлд Уендзи - Суонзи.

В предишния кръг Тотнъм сътвори подобна издънка, след като направи 1:1 с Нюпорт Каунти и се наложи пак да има преиграване в Лондон. “Шпорите” не са прескачали 1/8-финалите в турнира от 2002-а г. насам.

Днес мениджърът Маурисио Почетино логично даде почивка на доста от титулярите си. На пейката седнаха Хари Кейн, Деле Али, Ерик Ламела, Давинсон Санчес и Ерик Дайър, а Кристиан Ериксон и вратарят Юго Лорис дори не бяха в групата. Като титуляр излезе Лукас Моура, за когото това беше първи старт от първата минута от миналия май насам. Взетият от Пари Сен Жермен футболист се оказа един от малкото в тима на Тотнъм, които знаеха за какво са на терена.

След колебливо първо полувреме участникът в ШЛ се прибра на почивка с гол пасив, допуснат секунди пред края. Точен беше Йън Хендерсън.

След почти час игра Моура все пак успя да изравни за 1:1.

След това в игра за гостите поетапно се появиха Ламела, Кейн и Али. В 88-ата последният беше фаулиран в наказателното поле и голаджията на тима реализира дузпата.

След това обаче защитата в бяло проспа атака на Рочдейл и стадионът изригна за оказалото се крайно 2:2 след шут на Стивън Дейвис.

РОЧДЕЙЛ - ТОТНЪМ 2:2

1:0 Хендерсън (45)

1:1 Моура (59)

1:2 Кейн (88-дузпа)

2:2 Дейвис (90)