Приказката за Беневенто продължава след инфарктна победа над Кротоне

Тимът на Беневенто постигна важна и в същото време инфарктна победа с 3:2 над Кротоне в поредна среща от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата бе от изключително важно значение и за двата тима, с оглед позициите им във временното класиране. Преди изиграването на двубоя гостите заемаха седемнадесета позиция, докато Беневенто все още се намира на незавидното двадесето място с актив от десет точки.

И двамата старши треньори заложиха на атакуващи схеми на игра от самото начало на мача. Валтер Дзенга подреди своите футболисти във формация 4-3-3. Легендата на италианския футбол заложи в атака на триото Налини, Ричи и Крочата, оставяйки на пейката звездите на тима Марчело Трота и Анте Бубимир. Домакините от Беневенто също избраха тази подредба на терена, като на моменти схемата им на игра се изменяше в 4-2-3-1. Нападението на отбора бе водено от Кода, Париджини и Бриньола, зад които действаше капитанът Сандро.

Любопитен факт е, че това бе първият мач на Кротоне без Александър Тонев, след като през седмицата от "рособлу" съобщиха за раздялата си с играча.

Срещата започна с очакван домакински натиск и още в 2-та минута Беневенто бе близо до това да открие резултата. Изстрел на Масимо Кода с глава бе избит от голлинията и лиши феновете на "Чиро Вигорито" от възможността да видя първо попадение. Минути след това отново Кода стреля към вратата на Кордас, засичайки добре меко центриране.

Противно на очакванията гостите от Кротоне поведоха на Беневенто в 11-ата минута след гол на Джовани Крочата, който се възползва от добър успореден пас на Андреа Налини. Подаването на последния елиминира цялата защита на домакините, включително и стража Пуджони, а за Крочата остана лесната задача да насочи топката в опразнената врата. Това бе и първи гол 21-годишния италианец в Серия "А".

"Джалоросите" от Кампаня отговориха с доста добри и скоростни атаки. В 20-ата минута Виола опита доста интересен удар от далечна дистанция, който затрудни доста Алекс Кордас. Стражът на Кротоне прояви страхотен рефлекс и парира с добър плонж. Миг след това последва нов опит на Коста, който обстрелва вратата на гостите от свободен удар. Топката обаче прелетя над напречния стълб.

Натискът на домакините все пак доведе до изравнително попадение в 37-та минута. Капитанът Сандро засече добре топката с глава след центриране от ъглов удар, надскачайки бранител на Кротоне. В края на първото полувреме Федерико Ричи отново можеше да даде преднина на гостите с добър удар от границата на наказателното поле, но нападателят изпрати топката над вратата на Пуджони.
Втората част започна така, както и първото полувреме.

Домакините от Беневенто погледнаха по-сериозно в предни позиции и още в началните минути бяха близо до втори гол, но до такъв не се стигна след намеса на Марко Капуано.  Малко случайно, но "джалоросите" стигнаха до мечтаното второ попадение, което дойде след солова акция на Бенито Виола в 65-ата минута.

29-годишният италианец опита силен удар от границата на наказателното поле, топката се отби в гърба на Марко Фараони и описа парабола, която не остави шанс на Алекс Кордас. Радостта на домакините не трая дълго и те допуснаха ново попадение в своята врата. Ахмад Бенали смълча феновете на "Чиро Вигорито" с хубав гол с глава, дошъл с помощта на сериозна грешка в защита на Бакари Саня, който забрави за своя съперник и позволи на Бенали да притича зад гърба му.

В 83-ата минута Кротоне можеше да убие всякакви амбиции на Беневенто с трето попадение, но ударът на Трота се отби от страничния стълб на Пуджони. Приказката за домакините от Беневенто дойде минута преди края на двубоя, когато Чейк Диабате се възползва от добре свалена топка на границата на малкото наказателно поле. Нападателят не сгреши отблизо и докара до екстаз феновете на "джалоросите". Така последният в Серия "А" завоюва важни три точки в борбата си за място в елита и през следващия сезон.