Наполи се измъчи срещу изпадащ, но свали Юве от върха

Отборът на Наполи победи СПАЛ 2013 с минималното 1:0 и отново си върна лидерската позиция в Серия "А". По-рано през деня шампионът Ювентус взе градското дерби с Торино и временно измести "адзурите" от върха. Успехът на Наполи дойде след точен удар на Алан Маркес в шестата минута. В средата на втората част Марек Хамшик удвои, но след видеоповторение бе фиксирана засада и попадението правилно не бе зачетено. Успехът е девети пореден за южняците.

Срещата започна добре за момчетата на Маурицио Сари. Те поведоха още в шестата минута, когато Алан намери мрежата след чудесна колективна акция. Това бе четвърти гол през сезона за бразилския халф. В този момент се очакваше, че домакините ще запишат изразителен успех. Да, но не. Двубоят не предложи повече голове, макар че пред Алекс Мерет не липсваха опасности. Топката обаче не влизаше - или вратарят на СПАЛ 2013 спасяваше, или ударите минаваха встрани от целта.

В 62-ата минута Хамшик направи 2:0 с глава и за момент попадението бе признато от главния рефер Клаудио Гавилучи. След "допитване" до ВАР обаче бе отсъдена засада, която се видя ясно на повторенията. До края Наполи пропусна още 2-3 гола, но запази крехката си преднина и с 66 точки излиза отново начело в класирането.