Лудогорец разкъса Славия (видео+галерия)

Лудогорец напълно надигра и победи с лекота гостуващия тим на Славия с 4:1 в мач от 21-ия кръг на Първа професионална лига. По този начин разградчани си върнаха първото място във временното класиране с точка аванс пред ЦСКА-София.

Първото попадение реализира Клаудио Кешерю в 24-ата минута, а в 34-ата Стефан Велев изравни. Радостта на "белите" бе твърде кратка, тъй като за две минути домакините вкараха два гола, които бяха дело на Кешерю (35) и Абел Анисе (37). В 52-ата минута Вандерсон покачи на 4:1.
Лудогорец - Славия 4:1@@@

Наставникът на "орлите" Димитър Димитров бе направил множество промени в сравнение с мача с Милан. Извън титулярите останаха Ренан, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков, Марселиньо, Джоди Лукоки и Якуб Шверчок.

За сметка на това игрови минути за тима на българския шампион записа юношата на "орлите" Светослав Ковачев.

За Славия пък участие през второто полувреме взе юношата на Лудогорец Тони Иванов, който премина в състава на "белите", след като "орлите" не му предложиха договор.

Мачът стартира с опасност пред вратата на гостите. Вандерсон нацели с топовен изстрел напречната греда още в 20-ата секунда, след мощен пробив и центриране на Вирджил Мисиджан, който се намира в отлична форма.

В 9-ата минута гредата за втори път се оказа верен помощник на Стергиакис. Абел Анисе изведе по дясното крило Вандерсон, който без да се бави намери Клаудио Кешерю. Румънският таран шутира без подготовка, но кълбото се отби в горната греда, като преди това стражът на гостите чукна леко топката.

В 24-ата минута логичното се случи. Сисиньо намери майсторски Кешерю, който с удар от воле, не остави шанс на Стергиакис 1:0.

Десет минути по-късно тимът от София се върна в мача. Стефан Велев се възползва от колективна грешка на Густаво Кампаняро и Яцек Горалски. Играчът напредна и шутира, като топката се отклони в тялото на Георги Терзиев и се озова в мрежата за 1:1.

Радостта на Славия обаче бе твърде кратка. Възпитаниците на Димитър Димитров реагираха като попарени и бързо вкараха два гола.

В 35-ата минута Кампаняро шутира по земя, Стергиагис реагира, но при добавката Кешерю не сбърка за 2:1.

В 37-ата минута "зелените" реализираха красиво попадение, което спокойно може да се определи като футболна поезия. Анисе намери Кешерю по въздуха, който с триково подаване му върна жеста, извеждайки го с петичка сам срещу вратаря. Сърцатият полузащитник прехвърли с глава голкипъра на "белите" - 3:1.

В началото на втората част Славия имаше отлична възможност да отбележи втори гол. Ивайло Димитров премина с лекота Игор Пластун и върна към Владислав Узунов, който от чиста позиция шутира високо над напречната греда.
Малко по-късно Лудогорец сътвори бърза атака. Мисиджан центрира успоредно на голлинията, Кешерю чукна леко топката, която попадна в краката на Кампаняро. Халфът обаче пропусна от чиста позиция.

В 52-ата минута Вандерсон опъна мрежата на "белите" за четвърти път със силен изстрел отдалеч.

В 64-ата минута Кампаняро изведе Вандерсон на добра позиция. Бразилецът напредна и пробва късмета си с удар по диагонала, който не даде желаният от играча резултат.

В минутите до края срещата се доиграваше и не се случи нищо интересно.

ЛУДОГОРЕЦ: Броун, Сисиньо, Лукас Саша, Форстър, Терзиев, Анисе, Горалски, Кампаняро, Вандерсон, Мисиджан, Кешерю

СЛАВИЯ: Стергиакис, Димитров, Ангелов, Мартинов, Милев, Шоколоров, Велков, Велев, Узунов, Христов, Абуд