Край на "черната" серия за Локо (Пд) при Бруно! (видео)

"Черната" серия за Локомотив (Пловдив) при Бруно Акрапович приключи. След шест поредни двубоя, в които не успяваше да стигне до трите точки, шампионът на България за 2004 година най-накрая победи. В двубой от 21-вия кръг на Първа професионална лига "смърфовете", които в последните десет минути играха с човек по-малко заради червения картон на Буна, се наложиха трудно с 1:0 над коравия тим на Пирин (Благоевград).

Изстрадания успех донесе голмайсторът Димо Бакалов, който се разписа в 29-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал пък новият вратар на "орлетата" - Георги Георгиев, бе много близо до това да изравни с глава и да се превърне в герой за благоевградчани, но колегата му Илко Пиргов се намеси перфектно и спаси трите точки.

С тях Локомотив (Пловдив), който игра пред празни трибуни заради наказание, събра 26 в актива си, задмина "катастрофиралия" срещу Берое вчера Черно море и поне временно се настани на седмата позиция в класирането. Пирин (Благоевград) пък записа трето поредно поражение в елита и остава на 12-о място с 19 точки на сметката си.
Левски - Локомотив Пд 1:0@@@Срещата на стадион "Локомотив" започна с хаотичен домакински натиск, който обаче не доведе до нищо сериозно пред вратата на Георги Георгиев. След десетата минути Пирин се изнесе в по-предни позиции и на няколко пъти стигна в близост до вратата на Илко Пиргов. Първата по-сериозна ситуация в мача дойде едва в 16-ата минута, когато след центриране отляво Димо Бакалов на първа греда продължи топката назад, където капитанът Веселин Марчев стреля с глава, но над вратата.

Малко преди да изтече половин час игра, шампионът на България за 2004 година откри резултата. Направилият отлично впечатление с изявите си в този мач Анте Аралица намери технично Марчев, който майсторски се освободи от Костадин Ничев, напредна отдясно и центрира прострелно във вратарското поле, където необезпокояваният на втора греда Бакалов се разписа за шести път през настоящия сезон.

В 38-ата минута Тодор Паланков се освободи в центъра и напредна, но ударът му малко пред границата на наказателното поле бе изключително неточен. Три по-късно Локомотив можеше да удвои аванса си, но вратарят на "орлетата" Георги Георгиев се намеси отлично след страхотния рейд на Аралица между няколко футболисти в зелено и последвалия му удар по земя.

След почивката Локомотив (Пловдив) продължи да бъде по-активният тим и повече да търси гола. В 52-ата минута "черно-белите" организираха добра контраатака, Аралица обърна наляво към голмайстора Бакалов, който отлично овладя на гърди, но след това стреля крайно неточно. В следващите минути и бившият футболист на Лудогорец, и капитанът Марчев, и Аралица опитаха на няколко пъти да изненадат Георгиев, но ударите им в повечето случаи срещаха тялото на противник в зелено.

Десет минути преди края търсещият втори гол във вратата на "орлетата" Локомотив остана с човек по-малко. За втори жълт, респективно червен картон след глупава неспортсменска проява срещу Георги Георгиев бе изгонен Абделхаким Нур Буна. В даденото от главния съдия Николай Йорданов продължение Пирин можеше да изравни, но със сетни сили Илко Пиргов успя да се намеси и да парира удар с глава на включилия се в предни позиции Георгиев, като по този начин гарантира първи три точки за "черно-белите" под ръководството на Бруно Акрапович.