Валенсия със светкавичен обрат в края на “Ла Росаледа”

Отборът на Валенсия се добра до победата с 2:1 над Малага в гостуването си от 24-ия кръг на Примера дивисион на “Ла Росаледа”. “Прилепите” трябваше доста да се потрудят в този мач, тъй като първи получиха гол в своята врата, дело на Идейе Барун в 27-ата минута, но те съумяха да стигнат до пълен обрат в рамките на пет минути в края на мача. Първо Франсеск Коклен изравни резултата в 80-ата минута, а в 85-ата Даниел Парехо донесе трите точки на своя тим след точно изпълнена дузпа.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като дори на моменти домакините имаха игрови превес. Те стигнаха до откриване на резултата в 27-ата минута, когато след центриране от корнер Идейе с пета успя да чукне топката във вратата за 1:0.

Второто полувреме бе по-динамично. В 56-ата минута домакините за втори път пратиха топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради фаул в нападение. Две минути по-късно Идейе пропусна от добра позиция с глава.

Постепенно обаче и Валенсия започна да създава голови опасности. В 64-ата минута Симоне Дзадза получи с гръб към вратата, обърна се и стреля, но топката мина до гредата. В 80-ата минута “Прилепите” стигнаха до изравняване на резултата. При едно центриране от корнер Коклен бе изпуснат на първата греда и с глава порази вратата за 1:1.

В 84-ата минута Игнаси Микел задържа в наказателното поле откъсващия се Родриго Морено, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка и да извади директен червен картон на защитника. Дани Парехо изпълни безапелационно наказателния удар за 1:2.

В последната секунда на мача Малага можеше да се добере до равенството. Вратарят Роберто се включи в атака при един корнер и именно той стреля много опасно с глава, но не успя ад се разпише.

Така Валенсия записа втора поредна победа и с 46 точки здраво държи 3-ото място в класирането. Малата пък отново разочарова привържениците си и остава на дъното на таблицата с едва 13 точки до момента.