Маестро Федерер си свърши работата и стигна до сблъсъка с Григор на финала

Роджър Федерер очаквано се класира на финала на турнира от сериите АТП 500 в Ротердам. Тази вечер швейцарецът победи в два сета Андреас Сепи 6:3, 7:6 (3) и си уреди среща с българина Григор Димитров в битката за трофея.

Първият сет започна доста интересно. Сепи спечели своето подаване, а след това имаше шанс и да пробие сервиса на Федерер, като имаше 2 брейк пойнта, но швейцарецът удържа. В третия гейм се случи точно обратното и Федерер проби подаването на съперника, но пък Сепи показа, че няма да се предаде толкова лесно и веднага върна пробива за 2:2.

След това двамата спечелиха подаванията си за 3:3, но тогава Федерер вдигна нивото и проби за 4:3. След това Маестрото взе и следващите два гейма, като затвори сета с нов пробив за 6:3.

Вторият сет бе доста по-разлиен. В него всеки от двамата тенисисти печелеше сравнително лесно своето подаване до 6:6 и се наложи сетът да бъде решен в тайбрек.

В него Федерер тръгна мощно и поведе с 5:1 точки. Сепи успя да върне две точки до 5:3, но силите му не стигнаха за нищо повече и със 7:3 точки швейцаръцет приключи срещата в своя полза.

Така Федерер се класира за финала в неделя, където ще се изправи срещу първата ракета на България Григор Димитров. Мачът ще започне в 16:30 часа българско верме. Швейцарецът има шест победи в шест мача срещу хасковлията до момента. Двамата за последно играха на осминафиналите на "Уимбълдън" през миналия сезон, когато Федерер триумфира категорично с 6:4, 6:2, 6:4.

36-годишният ветеран, който през миналия месец спечели рекордна 20-а титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия, няма нито една загуба в 15 мача от началото на сезона, в това число и в четирите победи на сингъл при трофея на Швейцария в турнира за смесени отбори "Хопман Къп".