Алавес взе скалпа и на тима на Зеедорф

Отборът на Алавес записа трета поредна победа в Примера след 1:0 срещу Депортиво Ла Коруня в среща от 24-ия кръг, играна във Витория. Мунир Ел Хадади отбеляза единствения гол в 61-ата минута. С успеха баските вече имат аванс от цели 10 точки пред 18-ия Лас Палмас. Галиският тим, който е ръководен от Кларънс Зеедорф, е 19-и след 15-ата си загуба.

В шестата минута Рубен Дуарте удари греда. В 15-ата Флорин Андоне не успя да се възползва от грешка на Родриго Ели. В 17-ата Закария Бакали също нацели греда. В 48-ата Рубен Мартинес се справи с нова опасност след удар на Ману Алехандро Мартинес. В 61-ата бившият нападател на Барселона Мунир реализира великолепен гол. Той финтира бранител и от 20 метра прати топката в горния десен ъгъл на вратаря - 1:0.