Тетевен с изненадваща победа Хебър

Волейболният отбор на Тетевен Волей записа едва 4-та победа в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в среща от 19-ия кръг.

Така двата тима запазиха местата си във временното класиране на първенството. Тетевенци са на предпоследното 11-о място с 4 победи, 15 загуби и 13 точки, а Хебър е 5-и с 12 победи, 7 загуби и 33 точки. В следващия междинен 20-и кръг Тетевен гостува на Пирин (Разлог), докато "тигрите" от Пазарджик са домакини на Добруджа 07 (Добрич). Мачовете са във вторник (20 февруари) от 18,00 и 18,30 часа.

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм, след което домакините от Тетевен поведоха. От Хебър съумяха да изравнят, след което отново тетевенци взеха превес. Това се случи още веднъж, след което доминацията им се запази и затвориха гейма след 25:19. Втората част бе доста по-оспорвана. До средата й играта вървеше равностойно, след което момчетата на Петър Мечкаров се откъснаха и взеха преднина. В ключовите моменти гостите от Хебър успяха да се доближат максимално в резултата, но все пак Тетевен спечели с минималното 25:23. Третият гейм започна с доминация на "тигрите" от Хебър, които стартираха с голяма преднина, която "зелените" стопиха. Играта тръгна точка за точка, тетевенци отново дръпнаха в резултата, но Хебър изравни. В крайна сметка Тетевен измъкна гейма с 27:25, а с това спечели и мача с 3:0.

Най-полезен за Тетевен бе Илиян Иванов с 14 точки (2 блока и 57% ефективност в атака) за победата. За тима на Хебър Минчо Минчев се отчете с 10 точки.

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:0 (25:19, 25:23, 27:25)
ТЕТЕВЕН: Христо Петков, Илиян Иванов 14, Цветелин Цветанов 9, Камен Каменов 7, Кристиян Масларов 4, Георги Левенов 5 - Антон Василиев-либеро (Владимир Панев, Иван Костов)
Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 10, Мартин Симеонов 6, Костадин Бишуров 1, Венцислав Трифонов 4, Мартин Палийски 4 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов 1, Петър Бъчваров, Иван Тасев, Пламен Христов, Илиян Божков, Александър Ляфтов 6)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)