100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Добруджа с чиста победа над Черно море (видео + снимки)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) победиха като домакин Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата на България, който се игра тази вечер в местната зала "Добротица".

По този начин добричлии записаха 10-а победа, като с 9 загуби и 29 точки продължават да заемат 7-о място във временното класиране. Тимът на Черно море пък остава 9-и с 5 победи, 14 загуби и 17 точки. В междинния 20-и кръг Добруджа гостува на Хебър (Пазарджик), а варненци са гости на Левски. Срещите са във вторник и сряда (20 и 21 февруари) от 18,30 часа.

Близо 1000 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, който не беше лесен за домакините от Добруджа. Гостите от Черно море се бореха със зъби и нокти, като срещата бе много оспорвана. В първите две части добруджанци измъкнаха геймовете в решителните моменти, като с повече устойчивост и решителност успяха да сломият съперника. В третата част варненци дръпнаха с 8:4, като диктуваха темпото до второто техническо прекъсване. След това, обаче, домакините от Добруджа отново наложиха волята си, като не допуснаха обрати и затвориха мача с чиста победа след 25:21.