Рилски спортист се съвзе и е на финал за Купата на България

Отборът на Рилски спортист (Самоков) си осигури място на финала в турнира за Купата на България, след като тази вечер спечели при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 83:70 (24:17; 26:19; 13:20; 20:14) и по този начин заличи пасив от 12 точки от първия полуфинален сблъсък между двата тима.

Еван Раванел беше над всички в селекцията на самоковци и приключи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 10 борби, Дерек Райт добави 15 точки, а Йордан Бозов и Златин Георгиев приключиха съответно с по 14 и 13 точки.

Никола Маравич вкара 15 точки за домакините от Пловдив, Мартин Дурчев добави 14 точки, а Айзея Юмипиг и Димитър Димитров завършиха съответно с по 13 и 12 точки.

Двубоят започна с размяна на надмощие, след като първо гостите от Самоков поведоха с 6:0 чрез Бозов и Маринчешки, но домакините отговориха бързо и разликата бе стопена до една точка – 7:8 малко преди средата на частта. Оттук до края на първите десет минути, както и през втората четвърт, баскетболистите на Рилски спортист поеха инициативата и успяха да си осигурят комфортна преднина – 50:36 след 20 минути игра.

Пловдивчани се съвзеха в началото на второто полувреме и за пет минути игра пловдивските „студенти“ вече бяха стопили пасива си до 6-7 точки, като тази разлика се запази и до края на третата четвърт - 56:63.

В заключителна четвърт гостите от Самоков направиха всичко по силите си, за да увеличат аванса си над 12 точки, което щеше да им осигури място на финала за Купата на България. 13 секунди преди последния съдийски сигнал целта бе достигнаха след четири безответни точки на Раванел – 83:70, като в оставащото време домакините не издържаха на напрежението и трябваше да преглътнат поражението и отпадането от турнира за Купата на България.