Рекордната покупка на Брайтън поведе "чайките" към 1/4-финал

Рекордната покупка на Брайтън Юрген Локадия, който днес дебютира за "чайките", поведе новия си отбор към 1/4-финалите на ФА Къп. Холандецът се разписа в 15-ата минута, вкарвайки първия гол за победата с 3:1 над Ковънтри Сити. Конър Голдсън (34') и Леонардо Уйоа (61') решиха всичко в полза на домакините, който ще играят на 1/4-финал за първи път от 1986 година. За аржентинеца, който бе взет под наем от Лестър, това бе първи гол за Брайтън от май 2014-а. Джонсън Кларк-Харис (77') вкара почетното попадение за отбора от Лига Две.

И двата отбора удариха по веднъж гредата в самото начало. Това се случи след удари на Локадия и Кларк-Харис. Последният имаше същия малшанс и в 63-ата минута.

Неприятната новина за Брайтън е, че Тим Крул получи контузия и бе заменен на почивката от Ники Маенпее. Това обаче не е толкова голям проблем за Крис Хютън, тъй като титуляр на вратата на "чайките" в Премиър лийг е Матю Райън.