Саутхамптън излъга УБА и е на 1/4-финал за първи път от 2005-а (видео)

Саутхамптън победи с 2:1 Уест Бромич като гост и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп за първи път от 2005 година насам. Уесли Хут (11') откри резултата в началото, а Душан Тадич (56') удвои аванса на "светците". Хосе Саломон Рондон (58') намали след страхотен удар от въздуха. Домакините пропуснаха доста положения, като голяма заслуга за успеха на Саутхамптън имаше и Алекс Маккарти, който на няколко пъти направи страхотни спасявания. Веднъж и гредата спаси "светците".

В 11-ата минута отбраната на УБА проспа един корнер пред своята врата и остави свободен Уесли Хут, който засече центриране от корнер на Джеймс Уорд-Праус.

В началото на втората част Алекс Маккарти на два пъти спаси Саутхамптън, избивайки удари на Джей Родригес и Джони Еванс. В 54-ата минута Маккарти направи трето спасяване след удар на Родригес и последвал рикошет в крака на Хут. След като пропуснаха тези добри възможности, "дроздовете" допуснаха втори гол. В 56-ата минута Тадич получи от Карийо, справи се с Криховяк, след което копна топката над Бен Фостър.

Само две минути след това Хосе Саломон Рондон изравни със страхотно воле от границата на наказателното поле. Веднага след това домакините можеха да изравняват, но Маккарти за пореден път се намеси блестящо след удар с глава на Хегази.

В 80-ата минута и гредата помогна на "светците" след акробатично изпълнение на Хегази. Добавката на Рондон пък бе изчистена от голлинията.

В добавеното време Уорд-Праус пропусна да направи победата на Саутхамптън по-изразителна.