Новата генерация на Леверкузен върна отбора на второ място

Байер (Леверкузен) пак намери верния път след две срещи без победа в Бундеслигата, с което поне за кратко се завърна на втортоо място. Днес отборът на Хайко Херлих надигра Хамбургер ШФ с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг.

Завърналият се в титулярния състав Леон Бейли (20 г.) продължава да блести и този път вкара за 1:0. Откритието на сезона беше точен в 40-ата минута, когато се възползва от разсеяната игра на Дъглас Сантош.

Пет минути след почивката друг млад и талантлив футболист на Байер - Кай Хавертц (18 г.), удвои преднината след перфектно включване и центриране на Бенямин Хенрихс (20 г.).

Въпросният Хенрихс обаче допусна Андре Хаан да върне едното попадение в 70-ата минута.

Хамбургер заигра едва в оставащите до края 20 минути, но това се оказа недостатъчно дори за точка. За “Шпорт ферайн” това е десети пореден двубой без успех и изпадането изглежда напълно реално, защото 16-ият Майнц 05 вече е на 6 точки.