Първа лига се завърна с гръм и трясък! Мечтано начало и тъжен край в дебюта на Балъков (видео)

Първа професионална лига се завърна с гръм и трясък! Отборите на Етър (Велико Търново) и Септември (София) завършиха при резултат 3:3 в мач от 21-ия кръг на шампионата. През първото полувреме играчите на Красимир Балъков тотално надиграха гостите от София и логично водеха с 3:0. Даниел Младенов (19), Иван Петков (31) и Велко Батрович (44) се разписаха за домакините. Нещата през втората част се промениха коренно и столичани стигнаха до точката. Головете за Септември реализираха Мартин Тошев (58, 72) и Крис Гади.

В първите минути на срещата не се случи нищо интересно. Двата тима грешаха изключително много в разиграването на топката. Все пак в 19-ата минута падна и първото попадение в срещата. Аласана Мане стреля от дистанция, а Янко Георгиев изби, кълбото се озова в Даниел Младенов, който без да се замисли заби дебютния си гол с екипа на Етър.

В 28-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс. Мане показа класа, след като намери по страхотен начин Батрович, който обаче пропусна. Все пак в 31-ата минута Иван Петков наказа столичани. Нападателят се пребори за една топка в наказателното поле и с премерен шут направи резултата 2:0.

В края на първата част още един от новите играчи се разписа. Иван Петков задържа топката на тъча, след което подаде към Георги Пашов, крайният бранител не се забави и центрира в наказателното поле към Велко Батрович, който с глава матира стража на Септември. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

В 58-ата минута играчите на Николай Митов намалиха резултата. Мартин Тошев излезе сам срещу Гргич, но Пашов спъна нападателя и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тошев, който вкара поредния си гол в Първа лига. Четири минути по-късно Крис Гади засече с глава центриране отляво и върна интригата в сблъсъка.

Отговорът на домакините не закъсня, след като Велко Батрович се озова на отлична позиция, но взе грешно решение. Атакуващият футболист реши да шутира вместо да подаде на Петков, който беше на отлична позиция. В 72-ата минута резервата Антони Иванов пробва удар, кълбото обаче попадна в краката на Мартин Тошев. Опитният нападател не се забави и направи 3:3.

Секунди преди края на срещата резервата Мирослав Будинов получи пас, таранът проби и стреля, но твърде слабо, за да затрудни Денис Гргич. Това бе и последната интересна ситуация в битката от Първа лига.

В следващия кръг Етър гостува на Берое, а Септември е домакин на Левски.