Контрите на Майнц приспаха "Старата дама"

Отборът на Майнц 05 направи важна крачка към спасението си, побеждавайки с 2:0 като гост Херта (Берлин) в първи мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Шведският национал Робин Куайсон отбеляза и двата гола за тима на Сандро Шварц, който прекъсна серията си от три последователни поражения. Херта пък още няма домакински успех през 2018 година и заема 11-о място в класирането. При успех, "Старата дама" можеше да се изкачи на седмата позиция.

Въпреки че пресираха активно съперника в началните минути, домакините не затрудниха с нищо защитата на Майнц. Бранителите в червено се справиха с няколко центрирания от статични положения, а скоростта на Клайсон се оказа огромен проблем за колегите им от Херта. В средата на полувремето той се опита да прехвърли с глава Руне Йорщайн, но стражът на берлинчани изби в корнер.
Малко преди това нападателят на Херта Ведад Ибишевич пострада при едно единоборство и напусна със счупен нос, а на неговото място се появи Дейви Зелке, който не направи нищо запомнящо се. Единствената възможност пред бившия младежки национал на Германия се откри в 27-ата минута след центриране отдясно, но ударът му с глава прати топлата в аут.

Майнц поведе в 40-ата минута след индивидуален пробив на Куайсон. Петер Пекарик закъсня да спре шведа и той откри резултата с много прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата.
През второто полувреме гостите се прибраха и много добре използваха нервността в действията на футболистите на Херта. Столичани отново бяха твърде предвидими в опитите си да стигнат до гол, а всяка контра на Майнц вещаеше проблеми за Йорщайн.

В 65-ата минута Жан-Филип Гбамин изведе по чудесен начин Куайсон и той хладнокръвно се разписа за втори път. До края за гостите беше лесно, а Герит Холтман пропусна да направи резултата класически след добро подаване на резервата Йошинори Муто. Херта можеше да се добере поне до почетен гол, но в 88-ата минута Пекарик от воле стреля покрай вратата.

Победата остави Майнц на 16-ото място, но вече с равен брой точки с Вердер (Бремен) и само с една по-малко от Волфсбург и Щутгарт.