Нефтохимик с трудна победа над Марек в Суперлигата

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) записа 11-а поредна и общо 16-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Найден Найденов надиграха трудно като гости Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:22) в мач от 19-ия кръг, игран тази вечер. Така шампионите от Нефтохимик взеха реванш за домакинската си загуба от Марек с 2:3 гейма през първия полусезон.

Бургазлии продължават да са еднолично начело във временното класиране с 16 победи, 3 загуби и 49 точки. Марек остава на 8-о място с 8 победи, 11 загуби и 20 точки. В следващия 20-и кръг Нефтохимик е домакин на аутсайдера Арда (Кърджали), докато дупничани ще гостуват на ЦСКА. Срещите са във вторник (20 февруари).

Въпреки трудностите в началото на срещата Нефтохимик успя да измъкне първия гейм след 27:25. Последва изключително оспорвана втора част, в която двата отбора сменяха лидерството си на няколко пъти, но все пак Марек изравни резултата след 25:23. В останалите два гейма интрига отново не липсваше. Нефтохимик и Марек се гонеха в резултата, но все пак опитът на шампионите си каза думата и те спечелиха срещата след 25:22 и 25:22.