Бадминтонистите ни завършиха с победа европейското

Мъжкият тим на България спечели с 3:2 победи срещу Испания в последния си мач от група 4 на европейското отборно първенство по бадминтон в Казан (Русия). Националите завършват на второ място в групата с два успеха и едно поражение и на 9-о място в крайното подреждане на шампионата.

Иван Русев загуби в първия сингъл от Луис Енрике Пенялвер с 8:21, 14:21 за 25 минути, но след това Даниел Николов спечели срещу Мануел Васкес с 21:15, 22:20 за 28 минути. Димитър Янакиев даде аванс на българския тим след успех над Алваро Васкес с 21:14, 21:16 за 32 минути, а на двойки Николов и Русев победиха Хавиер Суарес и Алберто Сапико с 16:21, 21:19, 21:17 за 45 минути.

В последния мач Пейо Бойчинов и Иван Панев загубиха от Луис Енрике Пенялвер и Мануел Васкес със 17:21, 21:19, 16:21 за 41 минути. В другия мач от групата Русия победи Белгия с 5:0 и се класира за четвъртфиналите. По-рано днес женският тим на България достигна до четвъртфиналите, където утре ще играе срещу Русия.