Наполи развя бялото знаме в Лига Европа (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) удари с 3:1 като гост Наполи в първа 1/16-финална среща от Лига Европа и на практика почти си осигури класиране в следващата фаза. И четирите попадения бяха реализирани през второто полувреме, като гостите от Лайпциг направиха обрат срещу лидера в подреждането в Серия “А”.

Неаполитанците излязоха напред в резултата с гол на Адам Унас в 52-ата минута. Французинът нахлу в наказателното поле на гостите и с великолепен диагонален удар изпрати топката в мрежата зад стража на германците Гулачи.

Радостта на домакините обаче не продължи дълго. Грешка при изнасянето на топката от страна на футболист на Наполи доведе до отлично проведена контраатака на гостите, при която топката достигна до намиращия се в наказателното поле на италианците Тимо Вернер и той с премерен шут изравни. Попадението падна малко след като Юсуф Поулсен пропиля чудесен шанс за гол, като в тази ситуация вратарят на домакините Хосе Рейна се намеси превъзходно.

Малко след изравнителния гол включилият се от пейката за Наполи Лоренцо Инсиние имаше прекрасна възможност да направи резултата 2:1, но не успя да го стори.

Португалецът Брума пък смълча “Сан Паоло” с гол за 1:2 в 74-ата минута. Брума бе точен с удар отблизо след асистенция на Поулсен.

Буквално в последните секунди на добавеното време гостите проведоха нова блестяща контраатака, при която Тимо Вернер се озова в чудесна позиция и с хладнокръвен изстрел отбеляза втория си гол в двубоя.

НАПОЛИ - РБ (ЛАЙПЦИГ) 1:3