Олимпик Марсилия докосва 1/8-финалите (видео)

Олимпик Марсилия докосва осминафиналите в турнира Лига Европа, след като разгроми на "Велодром" португалския Брага с 3:0. С два гола за тима от Марсилия се отчете Валер Жермен (4, 69), а един добави Флориан Товен (74).

Домакините тотално надиграха гостуващия тим, като статистическите елементи чудесно илюстрират това - над 60 процента владеене на топката и 10 срещу 0 ъглови удари.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които откриха още в четвъртата минута. Тогава Пайе намери Жермен в наказателното поле, който по земя а промуши между краката на вратаря на Брага. Резултатът се запази до 69-ата минута, като френския тим продължи доминацията си, а пропуски направиха Пайе и Окампос. В тази минута обаче отново Жермен отбеляза гола на спокойствието за своя тим, а в четири по-късно влезлият като резерва Флориан Товен оформи крайното 3:0.

Вратарят на гостите Магалаеш получи травма, заради което съдията даде осем минути добавено време.