Невероятна драма! Титла за Йоханес Бьо, Фуркад остана без медал, а Анев и Илиев с добро класиране

Невероятна драма се разигра в днешното състезание на 20 км при мъжете в биатлона. Олимпийската титла от ПьонгЧанг грабна норвежецът Йоханес Тингес Бьо, който допусна 2 грешки в стрелбата, но измина дистанцията за 48:03.8 минути, което бе достатъчно за победата.

Това бе първа олимпийска титла в кариерата на Йоханес Тингес Бьо.

До среброто се добра хърватинът, който се състезава за Словения Яков Фак, който стреля без грешка и изостана на 5.5 секунди от титлата.

С бронз се окичи австриецът Доминик Ландертингер, който не сгреши нито веднъж на огневия рубеж и финишира на 14.2 секунди след шампиона Бьо.

Олимпийският шампион на 20 км от Сочи 2014 и първенецът в преследването от ПьонгЧанг 2018 Мартен Фуркад имаше всички шансове да грабне втора титла.

Френската легенда на биатлона водеше по убедителен начин в класирането до влизането си на 4-ата стрелба от положение прав. Първите 3 изстрела на Фуркад попаднаха в мишените, но 4-ия и 5-ия не и това лиши Мартен Фуркад, както от четвърта олимпийска титла, така и от медал. Французинът финишира 5-и с 42.4 секунди изоставане.

Владимир Илиев допусна 3 грешки в стрелбата и финишира на 19-а позиция на 2:22.1 минути от шампиона.

Красимир Анев допусна само една грешка на огневия рубеж и финишира 25-и на 2:38.0 минути от първото място. Димитър Герджиков остана 43-и с 3 грешки в стрелбата и изоставане от 4:08.2 минути от шампиона.

Антон Синапов е 71-и след 5 грешки на огневия рубеж и изоставане от 6:44.6 минути.

Световният шампион Лауел Бейли (САЩ) завърши 51-и, а олимпийският шампион от Ванкувър 2010 Емил Хегле Свендсен (Норвегия) остана на 10-о място.