Реал Мадрид показа на ПСЖ, че кралят е жив (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид направи огромна крачка към 1/4-финалите на Шампионската лига, след като обърна Пари Сен Жермен от 0:1 до 3:1 в първия осминафинал на "Сантяго Бернабеу". Гостите от Париж откриха чрез Адриен Рабио в 33-ата минута, но домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Кристиано Роналдо в 45-ата от дузпа, а пълният обрат настъпи в рамките на четири минути между 83-ата и 86-ата, когато се разписаха отново Роналдо и Марсело.

Зинедин Зидан заложи на 4-3-1-2, включвайки Иско зад Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Начо Фернандес замени наказания Даниел Карвахал в дясната част на защитата. Унай Емери  разчиташе на бомбеното трио в предни позиции: Килиан Мбапе, Единсон Кавани и Неймар. Капитанът на парижани Тиаго Силва пък остана на пейката за сметка Преснел Кимпембе.

Първата опасност беше пред вратата на гостите, след като Кристиано Роналдо се измъкна от защитата и успя да насочи топката във вратарското поле, но там нямаше негов съотборник да довърши започнатото. Последва нов напрегнат момент пред вратата на парижани, като в основата му беше Марсело. При последвалия ъглов удар Тони Кроос отправи хубав удар, но защитник на гостите изчисти топката.

Пари Сен Жермен отговори с постепенна атака, завърши с удар към вратата на Кейлор Навас, но топката мина встрани.

Последва нова опасна ситуация пред вратата на домакините, след като Неймар успя да преодолее Начо и да центрира, но Единсон Кавани беше изпреварен за топката. В 13-ата минута Неймар беше изведен зад защитата на "белите", но си послужи с ръка. Малко след това бразилецът грубо фаулира Начо и получи жълт картон.

В 24-ата минута Иско беше повален пред наказателното поле на парижани и Реал получи право на пряк свободен удар. Зад топката застана Кристиано Роналдо, но ударът му мина над вратата. В 27-ата минута Неймар се разходи сред защитата на Реал, но се подхлъзна и не успя да отправи удар. Последва много остра атака на Реал, Марсело отляво намери връхлитащия по десния фланг Роналдо, който стигна до топката и отправи удар, но топката срещна лицето на вратаря на парижани Ареола, който определено изпита болка в ситуацията. В 32-ата минута Серхио Рамос пробва марковия си удар с глава след корнер и намери очертанията на вратата, но Ареола спаси.

Реал Мадрид - Пари Сен Жермен@@@

ПСЖ организира опасна атака, след като спечели топката в средатана терена. Топката попадна у Адриен Рабио, който я прати в мрежата. Роналдо можеше да върне гола в 37-ата минута, след като си освободи пространство в наказателното поле на парижани, но прати топката със страшна сила над вратата. Грешка в отбраната на Реал обаче в последвалата минута едва не доведе до втори гол във вратата на Реал, след като Кавани беше изпуснат, но два щастливи рикошета не позволиха да се стигне до ново попадение.

В 41-ата минута Реал стигна до ново положение, но отново не постигна нищо.

Две минути по-късно чудесна атака на Реал завърши с удар от движение на Бензема, но Ареола спаси. Секунди по-късно Реал Мадрид получи право на дузпа, след като Тони Кроос беше повален в наказателното поле. Голямата звезда на Реал Кристиано Роналдо се нагърби с огромната отговорност и успя - 1:1.

Втората част започна с очакван натиск от страна на отбора на Реал, който търсеше втори гол, окрилен от изравнителното попадение в края на първото полувреме. Първото чисто положение обаче беше пред вратата на Реал, след като Мбапе получи топката отдясно и стреля, но Кейлор Навас с блестяща намеса отрази удара. В 54-ата минута Рабио отново отправи опасен удар, отразен самоотвержено от Серхио Рамос, като останаха съмнения за игра с ръка, но самият бранител настояваше, че топката го е ударила в рамото. Двата тима продължиха да търсят второ попадение, но вече действаха предпазливо с наближаването на края на мача.

В 68-ата минута се стигна до болезнена, но куриозна ситуация. Неймар центрира, но топката срещна главата на рефера Джанлука Роки и причини доста болки на арбитъра.

В 73-ата минута Реал преживя кошмарни мигове, след като на два пъти удари на играчи на ПСЖ бяха блокирани в наказателното поле. Футболистите на Реал успяха да изнесат топката напред, въпреки дълбоката преса. Така се стигна до заключителните десет минути, които се оказаха кошмарни за гостите. В 83-ата при едно разбъркване пред вратата на ПСЖ Кристиано Роналдо прати топката в мрежата с коляно, след като преди това вратарят на парижани беше отразил удара.

Три минути по-късно сърцатият Марсело вдигна "Бернабеу" на крака с трети гол в мрежата зад Алфонс Ареола. Попадението окрили играчите в бяло, които натиснаха здраво гостите в търсене на нов гол. В самия край на двубоя Неймар пропусна да направи загубата на ПСЖ по-почетна и да облекчи задачата на френския тим на реванша.

Така в крайна сметка и двата отбора напуснаха терена доволни - Реал от победата, а ПСЖ от отбелязания гол на чужд терен, което оставя въпроса за крайния победител отворен.