Монтана без шанс срещу Малийе в първия 1/4-финал (снимки)

Волейболният отбор на Монтана нямаше шанс в първия мач от 1/4-финалите на третия по сила евротурнир Чалъндж къп. Момчетата на треньора Даниел Пеев oтстъпиха като гости турския Малийе Пиянго (Анкара) с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) в среща, играна тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Башкент".

Реваншът между двата тима е на 27 февруари (вторник) от 18,00 часа в зала "Младост". Монтана трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Малийе се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред към полуфиналите за Чалъндж къп.

Най-резултатен за Монтана бе Златко Кьосев с 10 точки (1 ас, 45% ефективност в атака, 67% позитивно и 22% перфектно посрещане). От друга страна македонският разпределител и бивш играч на българския Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев игра силно цял мач за домакините и се отчете с 6 точки (3 блока и 2 аса) за успеха. Над всички за Малийе пък бе естонският национал Оливер Венно със страхотните 21 точки (1 блок, 1 ас и 61% ефективност в атака) за победата.

МАЛИЙЕ ПИЯНГО (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - МОНТАНА 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)
МАЛИЙЕ: Гьорги Гьоргиев 6, Оливер Венно 21, Халил Ибрахим Юджел 9, Михайло Станкович 9, Кемал Кайхан 6, Уур Гюнеш 5 - Мурат Тьокгьоз-либеро
Старши-треньор: СЕРДАР ЮСЛЮ
МОНТАНА: Константин Абаев 2, Кирил Клец 8, Златко Кьосев 10, Аспарух Аспарухов 6, Иван Латунов 9, Борис Наков 5 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев 3, Мартин Пенев 1)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.