Учиков заби 19 точки и донесе първа победа на ПАОК в Шампионската лига (видео + снимки)

Националът Николай Учиков и неговият ПАОК (Солун) спечелиха дербито с Велизар Чернокожев и Халкбанк (Анкара) в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Гръцкият шампион надигра първенеца на Турция с 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:20) в пети двубой от група В.

Учиков изигра страхотен мач и бе с основна роля за победата, като се разписа с 19 точки (1 блок, 44% ефективност в атака) и стана топреализатор. 16 добави Рамон Мартинес (4 блокади). За Халкбанк Вили Чернокожев влезе за кратко на терена в четвъртия гейм, но не отбеляза точков актив. Топреализатор бе Неманя Петрич с 16 точки (2 блокади)