Словенски нокаут за САЩ

Вмач от група "В" на олимпийския хокеен турнир при мъжете в ПьонгЧанг, Словения стигна до шокираща победа над САЩ с 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) след продължение. Словенците, подобно на словаците, изоставаха с 0:2, но направиха пълен обрат, стартирал в третата третина на мача.

Словенците първи имаха шанса да открият резултата, но бранителят на американския тим Ноа Уелч жертвоготовно се хвърли към опразнената от Райън Заполски врата, за да спаси с тяло изстрела на Сабахудин Ковачевич. Спасили се от ранен гол, американците заиграха по-активно и Брайън О'Нийл даде преднина на символичните домакини малко повече от две минути преди края на първата третина. В средата на втората част 20-годишният Джордан Грийнуей покачи на 2:0, като така приключи и втората част на мача.

Словения започна по-активно последнат третина и 5:49 минути след началото и Ян Урбаш намали на 1:2. Словенците продължиха да натискат в търсене на изравнителното попадние и минути и 37 секунди преди края на редовното време стигнаха до него. Блаж Грегорич асистира на Ян Муршак, който от близка дистанция прати шайбата за втори път в мрежата на Заполски за 2:2 и прати мача в продължение.

Добавеното време продължи едва 38 секунди, след като Муршак вкара втория си гол в мача и така Словения записа едва третата си победа на олимпийски игри.