Руските хокеисти започнаха със звучен провал в ПьонгЧанг

В първа срещa от група "В" на олимпийския хокеен турнир при мъжете, Словакия надигра един от фаворитите за златото - Олимпийските спортисти от Русия, с 3:2 (2:2, 0:0, 1:0). Словаците стигнаха до сензационния успех, въпреки че изоставаха с 0:2 в резултата след само 4:08 минути игра.

Владислав Гавриков и Кирил Капризов изведоха руския отбор напред в резултата в началните минути на срещата, но с две попадения в рамките на 110 секунди в края на първия период Словакия изравни. Точни за словаците бяха Петер Олвецки и Мартин Бакош. Последва по-спокойна втора третина, в която попадения нямаше. В началото третата част играта продължи да бъде спокойно, но 8:30 минути след началото и Мартин Черешнак с мощен удар малко пред синята линия прати за трети път шайбата във вратата Васили Кошечкин.

До края на двубоя руският тим опита всичко, за да изравни, като в последните две минути тимът извади и вратаря си, за да разполага с шестима полеви играчи, но и това не помогна, за да бъде преодолян брилянтният защитен вал на словаците.