Бетис задълбочи кризата в Депортиво Ла Коруня при дебюта на Зеедорф (видео)

Отборът на Бетис срази с 1:0 Депортиво в Ла Коруня в двубой от 23-ия кръг на Примера дивисион и постави домакините в изключително тежка ситуация.

Тимът от Ла Коруня върви 19-и с едва 17 точки и е сериозно заплашен от изпадане. В същото време Бетис е окупирал златната среда - 8-и с 33 точки и е в позиция да атакува местата за участие в евротурнирите.

Гостите бяха по-активният отбор на “Риасор” и създадоха куп възможности през първото полувреме, а играчите на домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник в зелено.

Бетис стигна до успеха в 54-ата минута, когато нападателя Лорен Морон отбеляза единственото попадение и вгорчи дебюта на бившия треньор на Милан Кларънс Зеедорф начело на Депортиво. Морон засече отблизо прострелно центриране в наказателното поле, за да отбележи единственото попадение в този мач, който отдалечи Депортиво от спасителния бряг.