Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Исторически триумф за Лаура Далмайер, Йорданова е 55-а (видео + снимки)

Германката Лаура Далмайер се пребори за нов златен медал от Олимпийските игри в ПьонгЧанг. След като триумфира в спринта на 7,5 км, Далмайер стана шампионка и в преследването на 10 км в биатлона. Тя е първата в историята на Олимпийските игри биатлонистка, която успява да спечели преследването, след като е била първа и в спринта. Стартиралата от първа позиция германка изпусна водачеството съвсем за кратко, отстъпвайки го на Анастасия Кузмина (Словакия). Кузмина грабна сребърния медал след финален спринт с французойката Анаис Бесконд, която пък взе бронзовото отличие.

Далмайер триумфира с време 30:35.3 минути, като не улучи само една от 20-те мишени, въпреки че и днес условията не бяха благоприятни за спортистките заради силния вятър. 24-годишната германка сбърка веднъж единствено при втората стрелба (0-1-0-0), но след това бе 10 от 10 от “прав”. На 29.4 секунди от шампионката остана Кузмина, която допусна 4 грешки в стрелбата (0-1-2-1). 33-годишната Кузмина, олимпийска шампионка в спринта от Ванкувър 2010 и Сочи 2014, стартира днес от 13-а позиция. Впечатляващо се представи французойката Анаис Бесконд, която тръгна от 19-а позиция, но допусна само един пропуск в стрелбата (0-0-1-0) и завърши на 29.6 секунди от победителката.

Далмайер се пребори днес за общо втори олимпийски медал в кариерата си. За Бесконд днешното отличие е първо от Олимпийски игри. Кузмина пък спечели четвърти олимпийски медал в кариерата си, като освен двете титли в спринта тя има и сребро в преследването от Ванкувър.

Втората от спринта Марте Олсбу (Норвегия) остана четвърта днес, а бронзовата медалистка от спринта Вероника Виткова (Чехия) се движеше много добре до последната стрелба, но не уцели 2 от последните 5 мишени и финишира на седмо място.

Единствената ни представителка днес - Емилия Йорданова, завърши на 55-а позиция, на 6:29.0 минути от Далмайер. Тя допусна общо 6 грешки в стрелбата днес (2-1-3-0). 28-годишната Йорданова потегли от последната 60-а позиция, като успя да изпревари 3 състезателки, тъй като две биатлонистки не стартираха.

ПЪЛНОТО КЛАСИРАНЕ В ПРЕСЛЕДВАНЕТО НА 10 КМ ВИЖТЕ ТУК!