Рейнджърс се справи с Уинипег, дебютът на българина се отложи

Джими Весей, който се завърна на леда след три пропуснати среши, отбеляза 3:53 минути преди последната сирена в мача при резултат 1:1, а легендата Хенрик Лундквист направи цели 37 спасявания за победата на Ню Йорк Рейнджърс над Уинипег с 3:1. Последното попадение бе отбелязано 42 секунди преди края на срещата, когато домакините бяха заменили вратаря си за шести човек на полето, което даде възможност на Майкъл Грабнер да се възползва от опразнената врата. Преди това Николай Ехлерс даде преднина на домакините, но Матс Зукарело възстанови равенството в края на първата част.

Българинът Александър Георгиев бе на пейката на тима от Голямата ябълка, но не записа минути след отличното представяне на ветерана Лундквист. Той ще продължава да се надява в най-скоро време да се появи на леда, след като титуляра в последните мачове Ондрей Павелец е с травма в менискуса и се очаква да е аут за около три седмици.

Българинът е на 22-години, родом от Русе, но впоследствие се мести в Русия, което е и причина да е с двойно гражданство и да се състезава за младежките формации на руския национален отбор по хокей.