Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Гълъбинов с контузия, сменят го принудително

Българският национал Андрей Гълъбинов беше заменен принудително при победата на Дженоа над Киево с 1:0 във Верона в двубоя от 24-ия кръг на Серия А. Нападателят започна като титуляр и беше много активен, като отправи няколко удара към вратата на домакините преди в самия край на полувремето да бъде сменен от Джанлука Лападула. От клуба не съобщиха подробности за състоянието му, като написаха само, че българинът е почувствал болки, вероятно от разтежение. Иначе двубоят премина под диктовката на гостите, но късметът им се усмихна едва в добавеното време, когато Диего Лаксалт донесе победата с удар от границата на наказателното поле.

Първото полувреме предложи активна игра, но двата отбора трудно стигнаха до опасни положения. Гълъбинов беше много мотивиран и още в шестата минута отправи първия си удар към вратата на Киево. В 24-ата минута домакините бяха близо до попадение чрез Самуел Бастайн, който отправи опасен удар отдалеч.

В 30-ата минута Гълъбинов отново пробва изстрела си, но топката мина встрани от вратата. Натискът на Дженоа се засили и само две минути по-късно българинът отново се озова на изгодна позиция и стреля, но беше свирена засада. В 36-ата минута нова перспективна атака на Дженоа чрез Горан Пандев беше спряна поради засада. В самия край на първото полувреме Гълъбинов беше заменен от Джанлука Лападула, а малко след това съдията свири край на частта.

След почивката отново гостите бяха по-активният тим на терена и създадоха редица положения. Десетина минути преди края Диего Лаксалт се размина с топката след прострелно центриране в наказателното поле. Все пак натискът на гостите се материализира в добавеното време, когато именно Лаксалт с удар от границата на наказателното поле отбеляза победното попадение за Дженоа.

С победата Дженоа събра 27 точки и се изкачи на 12-ата позиция във временното класиране, докато Киево има 22 и е 16-и, като е само на пет от зоната на изпадащите.