Нюкасъл излъга Ман Юнайтед, пропуски лишиха тима на Моуриньо от точка (видео)

Нюкасъл стигна до много ценна победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед. Успехът изкачи “свраките” от зоната на изпадащите до 13-то място в класирането. Отборът на Жозе Моуриньо доминираше сериозно през второто полувреме, но именно тогава допусна гол. Единственото попадение в срещата бе дело на Мат Ричи в 65-ата минута. Юнайтед пропусна няколко великолепни възможности за гол и бе наказан.

Моуриньо остава без победа на “Сейнт Джеймсис Парк” в шампионатен мач. Неговият отбор остава втори в класирането, като изостава на 16 точки от лидера Манчестър Сити.

Нюкасъл можеше да поведе още в петата минута. Тогава съдията отсъди фаул много близо до границата на наказателното поле за игра с ръка на Смолинг. Ударът на Гейл бе в стената, но топката падна много удобно за Джонджо Шелви. Той стреля силно, но Де Хеа се намеси отлично.

Малко по-късно защитата на Юнайтед отново не се справи добре с една ситуацията. Диаме открадна топката от Матич и намери Айосе Перес, който стреля добре, но топката мина встрани от дясната греда. “Свраките” имат предимство в първите минути, като по-често успяват да изграждат опасни атаки, като в същото време ограничават действията на съперника.

Постепенно “червените дяволи” започнаха да поглеждат към вратата на Дубравка. Марсиал проби отляво, но отбраната на домакините успя да блокира опита му за подаване. След това Алексис Санчес успя овладее топката отлично, да се справи със защитник на Нюкасъл и да намери Лукаку в наказателното поле, но белгийският нападател не уцели топката.

В 35-ата минута се стигна до най-добрата ситуация за гол от началото на срещата. Великолепно дълго подаване на Матич изведе Марсиал сам срещу вратаря на домакините. Французинът опита да стреля покрай Дубровка, но той се справи отлично и отрази удара с крак.

Играчите на Нюкасъл имаха сериозни претенции за нарушение на Смолинг срещу Гейл в 39-ата минута. Фаулът бе очевиден, а съмнения имаше дали не е в наказателното поле. Съдията обаче не отсъди нищо. В края на първото полувреме пък Юнайтед можеше да поведе. Санчес свали топката за Лукаку, който стреля, но топката бе отклонена и мина над вратата.

Отборът на Моуриньо излезе мотивиран за началото на второто полувреме и имаше сериозно превъзходство. В 53-ата минута гол на Юнайтед бе отменен. Лукаку прати топката в мрежата, но преди това Смолинг са качи на гърба на защитник на съперника, а и белгиецът избута с ръце съперников играч.

Малко по-късно Алексис се озова в наказателното поле с топка в крака. Чилиецът направи няколко отлични финта, но ударът му бе встрани от вратата. Гостите имаха претенции за дузпа, тъй като кълбото се отклони от ръката на бранител на “свраките”. Санчес пропусна блестяща възможност в 58-ата минута, когато бе изведен от Валенсия, заобиколи вратаря, но се забави с удара към опразнената врата и Лежюн успя да го блокира.

Изненадващо на фона на по-добрата игра на Юнайтед през втората част Нюкасъл поведе в 65-ата минута. В близост до средата на терена бе отсъдено нарушение за симулация на Смолинг. След центрирането Гейл успя да отклони топката към непокрития Мат Ричи, който с прецизен изстрел не остави шансове на Де Хеа. “Червените дяволи” имаха шанс бързо да изравнят, но Дубравка с поредното спасяване отрази удар на Йънг.

Домакините като по чудо се разминаха с попадение във вратата си в 77-ата минута. Тогава топката на два пъти бе избита от голлинията след удари отблизо на Марсиал. Ман Юнайтед натисна до края, но реално не създаде положения. В заключителните секунди обаче можеше да изравни, като стигна до меле в наказателното поле, няколко опита за удар и поредната блестяща изява на Дубравка.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 - Ричи (65)