Бенфика използва шанса си да излезе начело (видео)

Обстоятелствата дадоха възможност на Бенфика да оглави класирането в португалското първенство и отборът на Руи Витория не го пропусна. Лисабонските "орли" спечелиха с 3:1 гостуването си на Портимонензе и поне за няколко часа изпревариха Порто.

Франко Черви откри в полза на Бенфика в 6-ата минута с плътен изстрел по диагонала, след като топката щастливо се озова в него. До почивката два сериозни пропуска направи голмайсторът на гостите Жонас.

В 65-ата минута Фелипе Македо изравни с много красив удар с глава, но Бенфика нямаше намерение да губи ценни точки. В 78-та минута отново Черви беше точен, разписвайки се директно от фаул. В добавеното време Андрия Живкович реши всичко в полза на шампионите.

Бенфика вече има 53 точки, а Порто е с 52, но и два мача по-малко. Спортинг (Лисабон) е трети с 50 точки.