Драматична загуба за Ница, Балотели отново в центъра на събитията (видео)

Ница продължава да се смъква в класирането на Лига 1, след като инкасира трета поредна загуба. "Орлетата" отново отстъпиха с един гол разлика, този път с 2:3 на Дижон. Тимът на Люсиен Фавър водеше до 78-ата минута, но с попадения на Жулио Тавареш от дузпа и Чанг-Хоон Квон Дижон се добра до трите точки и се отдалечи от опасната зона.

Марио Балотели не успя да се разпише, но не остана незабелязан. Четвърт час преди края италианският нападател на Ница се оплака на рефера Никола Рейнвил, че част от феновете на домакините са го обиждали на расистка основа. Съдията обаче не хареса високия тон на СуперМарио и му показа жълт картон.

Всички голове в мача паднаха след почивката. В 61-ата минута Тавареш беше изведен зад защитата на гостите и хладнокръвно откри в полза на Дижон. Пиер-Леес Мелу с технично изпълнение изравни в 64-ата, а малко по-късно Аласан Плеа реализира втори гол за Ница.

В 78-ата минута домакините получиха дузпа за изблъскване в наказателното поле и Тавареш не сбърка. Победата на Дижон донесе кореецът Чан-Хоон Квон в 84-ата минута.

Бордо продължи успешната си серия и постигна четвърта поредна победа. Жирондинци се наложиха с 3:2 над Амиен и се изкачиха на 8-о място в таблицата.

Мнпелие също е в подем и надви с 1:0 аутсайдера Метц, а Гинган и Каен направиха нулево равенство.