"Соколите" с обрат в Долината на химията

Отборът на Спартак (Варна) обърна Дення с 2:1, след като губеше на полувремето с 0:1 в контролен мач в квартал “Повеляново” в Долината на химията. Домакините поведоха с гол на юношата на спартаклии Пламен Иванов в 30-ата минута. Тогава Денис Куцаров шутира с глава след корнер, вратарят Миро Марков отклони леко с върха на пръстите си топката и Иванов почти от голлинията я вкара във вратата – 1:0.

Преди почивката девненци играха по-добре и изпуснаха още три положения чрез Желязков, Симеонов и Куцаров. Варненци не показаха своите възможности, но въпреки това на три пъти можеха да поразят вратата на съперника. Веднъж удар на Кирил Радев бе избит от вратаря, малко след това отново Радев нацели напречната греда, а по-късно Йовчев с глава стреля над вратата, пише "VarnaUtre".

През второто полувреме спартаклии установиха превес и играта се пренесе изцяло в половината на девненци. В 67-ата минута след центриране завърналият се в Спартак Георги Димитров насочи топката от въздуха в мрежата – 1:1. Четири минути по-късно Ивайло Русев фиксира обрата с техничен удар – 2:1. До края пропуски направиха Георги Димитров с глава и Русев.