Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Победен гол и две греди за Неймар преди дуела с Реал Мадрид (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен надделя с 1:0 като гост на Тулуза в среща от 25-ия кръг на Лига 1. Неймар се разписа в 68-ата минута, осигурявайки 21-ва победа за парижани във френския шампионат. До края бразилецът удари и две греди. Момчетата на Унай Емери не допуснаха изненада четири дни преди сблъсъка с Реал Мадрид в Шампионската лига. От началото на годината Неймар има 11 гола в 7 срещи, а само в Лига 1 от началоъо на сезона с 19 попадения в 18 двубоя.

ПСЖ беше без Единсон Кавани и в триото предни позиции беше оформено от Анхел ди Мария, Килиан Мбапе и Неймар. Ел Фидео изигра силен мач, показвайки голямо желание за игра. През първото полувреме парижани не се чувстваха достатъчно комфортно и се оттеглиха на почивка при нулево реми. Първата наистина добра голова възможност се появи в 38-ата минута, когато вратарят Албан Лафон спаси с крак удар на Неймар след пас на Мбапе. В края на полувремето Ди Мария можеше да вкара директно от корнер, но вратарят се намеси, а след това топката срещна напречната греда.

След почивката ПСЖ тръгнаха напористо в атака и започна да създава положения. В 68-ата Ди Мария намери Неймар с диагонално подаване, бразилецът финтира защитник в наказателното поле и насочи от наглед трудна позиция, но отбеляза след лошо позициониране на вратаря - 0:1. Последваха две греди на Неймар. В 77-ата той тресна напречната греда след рейд отляво. Три минути по-късно отново греда попречи на Ней. В 82-ата резервата Хавиер Пасторе не беше прецизен, след като пред него се откри чудесен шанс.

ПСЖ води с 13 точки пред втория Олимпик Марсилия. Първата битка с Реал Мадрид е на 14 февруари на "Сантиаго Бернабеу".