Агуеро и Де Бройне наказаха лошо Лестър, Марез все пак игра на "Етихад"

Манчестър Сити победи с 5:1 Лестър на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което дръпна с 16 точки пред градския си съперник Юнайтед, който утре гостува на Нюкасъл. Серхио Агуеро и Кевин де Бройне изиграха поредния си страхотен двубой, в който аржентинецът отбеляза четири попадения (48', 53', 77', 90'), а белгиецът записа три асистенции. Рахим Стърлинг (3') пък откри головата сметка на "гражданите" в самото начало. Джейми Варди (24') отбеляза почетното попадение за гостите.

Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола бе направил две промени в своя състав - Аймерик Лапорт и Олександър Зинченко започнаха за сметка на Венсан Компани и Данило.

Голямата новина бе, че Риад Марез, който бойкотира Лестър след проваления си трансфер в Манчестър Сити, се завърна в групата на "лисиците", но остана на скамейката за началото и се появи в игра през втората част. Бен Чилуел и Мати Джеймс бяха титуляри за гостите.

Двубоят започна много добре за домакините и още в третата минута Рахим Стърлинг откри резултата, след като засече на далечната греда центриране на Де Бройне. Това е 20-и гол за крилото от началото на сезона. Натискът на Сити продължи, но при първата си атака Лестър изравни. Отаменди сгреши едно подаване в своята половина и подари топката на Варди. Зинченко не успя в опита си да пресече този сбъркан пас, след което нападателят нахлу на скорост и прати топката в ъгъла на вратата на Едерсон - 1:1. Това бе първият и единствен удар на гостите преди почивката.

"Гражданите" опитаха да си върнат аванса, но Шмайхел спаси удари на Силва, Фернандиньо и Де Бройне. Три минути преди почивката Стърлинг бе близо до втори гол, след като получи от Де Бройне, премина покрай Шмайхел, но в последния момент Драгович се хвърли и блокира удара му.

Три минути след подновяването на играта Серхио Агуеро отново изведе Сити напред, след като получи страхотно подаване от Де Бройне и вкара отблизо. В 53-ата взаимодействието между Де Бройне и Агуеро доведе до трети гол. Белгиецът изведе своя съотборник, записвайки третата си асистенция днес. Кун стреля, Шмайхел опита да избие, но не успя да спре топката, която влезе във вратата му.

В 62-рата минута в игра се появи Риад Марез, който бе посрещнат с аплодисменти от феновете на Лестър, които присъстваха на "Еихад".

В 77-ата минута Агуеро оформи своя хеттрик. Аржентинецът пресече подаване на Шмайхел, след което прехвърли вратаря за 4:1. В последната минута Кун вкара и четвъртия си гол след страхотен шут, след който топката разтресе напречната греда и влезе във вратата за крайното 5:1.

Манчестър Сити вече има 72 точки, докато Лестър е осми с 35 пункта.