Делев с асистенция при разгромна победа на Погон

Българският нападател Спас Делев направи асистенция за третия гол на тима си Погон Шчечин при победата с 4:1 срещу гостувалия Сандеча Нови Сач в мач от 22-ия кръг на полската Екстракласа. Делев записа 90 минути за Погон, докато за Сандеча през целия мач на скаймейката на резервите остана българският защитник Пламен Крачунов. Друг наш футболист - нападателят Александър Колев, пропусна двубоя заради натрупани жълти картони.

Лукаш Зволински (30) и Рикардо Нунеш (44) бяха точни за Погон през първата част, а шест минути след паузата Адам Фраджак направи резултата 3:0 след голов пас на Делев. Якуб Пиотровски реализира още едно попадение за домакините в 55-ата минута, а в 81-ата Филип Пишчек отбеляза почетния гол за Сандеча.

Делев и компания заемат последното 16-о място в класирането към днешна дата, докато тимът на Колев и Крачунов е 14-и. Лидер е Легия Варшава с 5 точки аванс пред Лех Познан, Гурник Забже и Ягиелония.

Делев има 2 гола от началото на сезона в полския шампионат, а Колев е реализирал 6 попадения до момента.