Евертън се разигра за едно полувреме срещу Палас

Евертън спечели с 3:1 домакинството си на Кристъл Палас. “Карамелите” си осигуриха успеха в началото на втората част, когато отбелязаха два бързи гола. За тима на Сам Алърдайс това бе едва втора победа в последните си девет шампионатни срещи.

Евертън имаше предимство през първото полувреме, но в неговия край можеше да се окажат догонващи, но Кристиан Бентеке пропусна отлична възможност. След почивката домакините бързо поведоха с 2:0. Гилфи Сигурдсон откри резултата, а Ниасе удвои аванса след удар с глава. След това развитие играчите на Алърдайс заиграха още по-уверено и стигнаха до трето попадение. Към края Палас върна един гол от дузпа, изпълнена от Миливойевич.

“Карамелите” загубиха двама от защитниците си. Коулман и Мангала напуснаха терена контузени. Палас обаче не се възползва, като удари с глава на Бентеке и дебютанта Сорлот минаха близо до вратата. Сам Алърдайс бе бесен от играта на тима си миналата седмица, когато той бе разбит с 1:5 от Арсенал. Днес той успя да мотивира играчите на почивката, като през второто полувреме те играха мотивирано и натиснаха съперника. Много силен мач изигра Уейн Рууни, който действаше в халфовата линия.

След този успех Евертън е на девето място в класирането с актив от 32 точки, а Кристъл Палас е 14-ти с 28 точки.

ЕВЕРТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:1
1:0 - Сигурдсон (46)
2:0 - Ниасе (51)
3:0 - Дейвис (75)
3:1 - Миливойевич (83-д)