Хановер взе своето срещу Фрайбург

Отборът на Хановер 96 постигна домакинска победа с 2:1 срещу Фрайбург в срещата между двата тима от 22-ия кръг на Бундеслигата. Играчите на Андре Брайтенрайтер вкараха по един гол във всяко полувреме, а пропуснаха и още няколко добри възможности. Гостите пък върнаха едно попадение в края, но силите им не стигнаха за нищо повече.

Резултатът в мача откри Валдемар Антон в 28-ата минута. Тогава при едно центриране в пеналта топката не бе изчистена добре и попадна в краката на защитника, който от движение я заби в мрежата за 1:0.

В 54-ата минута домакините удвоиха преднината си. Те организираха контраатака, Феликс Клаус бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира за 2:0.

В 88-ата минута Фрайбург стигна до почетен гол. Топката бе центрирана от фаул и Робин Кох стреля отблизо с глава, вратарят Филип Тшаунер успя да спаси, но кълбото се озова в Мануел Гулде, който отблизо успя да отбележи за крайното 2:1.

Така Хановер записа първа победа в последните си 4 мача и събра актив от 31 точки, като заема 9-ото място в таблицата. Фрайбург пък се намира на 12-ата позиция във временното класиране с 25 спечелени точки.