Берое победи Славия в контрола (видео)

Берое победи с 3:0 като домакин Славия в приятелски футболен мач. Двубоят беше изключително зрелищен, като столичани изпуснаха дузпа, а "зелените" реализираха повечето си положения пред вратата на Антонис Стериакис.

В първите минути на два пъти Педро Еуженио пропусна да даде аванс в полза на Берое, а малко по-късно Стефан Велев излезе на голова позиция, но не успя да се разпише. В 25-ата минута Милчо Ангелов също пропусна да вкара във вратата на домакините, които поведоха в резултата в 32-ата минута чрез Милен Желев. Той вкара с удар от наказателното поле. Само четири минути по-късно Мартин Райнов с диагонален шут покачи резултата на 2:0 в полза на старозагорци.

В началните минути на втората част Наско Милев пропусна да върне Славия в мача, а Ивайло Димитров също не успя да се разпише във вратата, пазена от Душан Перниш. В 67-ата минута Ангелов отново изпусна да вкара топката в мрежата на Берое, а четвърт час преди края влезлият като резерва Георги Йомов също се засуети пред гола.

В 77-ата минута Милчо Ангелов беше фаулиран в наказателното поле на "зелените", но Галин Иванов пропусна отсъдената дузпа. Пет минути след това Педро Еуженио оформи класическия успех в полза на Берое след точно изпълнена дузпа.

Две минути преди края на редовното време Иван Минчев също не можа да реализира почетен гол за "белите".

Съставът на Берое: Душан Перниш, Иван Бандаловски, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Карлос Охене, Мартин Райнов, Борислав Цонев, Милен Желев, Педро Еуженио, Мартин Камбуров;