Дунав и дубълът на Лудогорец си спретнаха голово шоу

Отборът на Дунав спечели с 4:3 гостуването си на Лудогорец 2 в последна зимна контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Ради Здравков допуснаха гол в началото на двубоя, когато се разписа опитният защитник Мартин Ковачев. В 20-ата минута обаче успяха да възстановят равенството. Точен бе Томас Цвятков от дузпа.

Гостите реализираха още две попадения, след като първо Красимир Станоев, а след това и Васил Шопов бяха точни. Малките лудогорци намалиха на 2:3 две минути преди да изтече редовното време на първата част, след като Бирсент Карагерен си отбеляза автогол.

През второто полувреме Дунав вкара и четвърти гол, дело на бързоногото крило Юлиян Ненов. Мартин Милков оформи крайното 3:4. Малко преди попадението Денислав Александров излезе в чиста голова позиция, но заложи на силата на удара и пропусна.

"Радващо е, че създадохме много ситуации за гол, но за жалост пропуснахме голяма част от тях. Затова и резултатът е негативен за нас. Владеехме повече топката и разигравахме добре, от което сме доволни", коментира помощник-треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

Дунав: Мартин Луков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Преслав Петров, Попадийн, Станоев, Димов, Шопов, Ненов, Карагарен, Клаудио
Резерви: Енчев, Милчев, Ларин, Хюсеин, Зитоуни, Сандес, Георгиев

Лудогорец 2: Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Ерол Дост, Доминик Янков, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Цветослав Петров Резерви: Дамян Дамянов, Андриан Димитров, Кристиян Китов, Тихомир Димитров, Иван Великов, Мартин Милков