Милан избухна с разгром преди Разград (видео+галерия)

Отборът на Милан избухна преди гостуването на Лудогорец от 1/16-финалите от Лига Европа в Разград. Тимът на Дженаро Гатузо разпиля с 4:0 СПАЛ 2013 насред Ферара в мач от 24-ия кръг на Серия "А". Младият нападател Патрик Кутроне отбеляза първите два гола, след като се разписа във втората и 65-ата минута. Бившият капитан на Лацио Лукас Билия в 73-ата минута вкара първия си гол за клуба, а същото стори и друга от летните покупки - Фабио Борини, който оформи крайното 4:0 в 88-ата минута. Голът беше първи за купения през лятото от Съндърланд нападател.

Милан разби СПАЛ преди мача в Разград@@@В последния двубой за "росонерите" преди гостуването в България наставникът Дженаро Гатузо заложи на титулярите. Атаката се водеше от Сусо, Патрик Кутроне и Хакан Чалханоглу. На вратата беше Джанулиджи Донарума, а Иняцио Абате, Леонардо Бонучи, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес, който се завърна след травма, бяха в отбрана.

Халфовете бяха Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия. Новаците пуснаха пълните дебютанти в Серия "А" Шимич и Евертън Луис от първата минута. Спал остана без победа в калчото от 17 декември, когато победи Беневенто с 2:1. Милан пък удължи серията си на шест поредни мача без поражения. Освен това в историята двата тима са играли вече 17 пъти във Ферара, като домакините останаха без нито една победа. Девет пъти Милан е печелил, а останалите осем пъти срещата е завършвала наравно.
Милан разби СПАЛ преди мача в Разград@@@
Срещата започна ударно за гостите, които във втората минута излязоха напред в резултата. Патрик Кутроне беше точен, след като се възползва от избиване на вратаря Алекс Мерет. Стражът спаси удар с глава на Алесио Романьоли след центриране на Сусо, но 19-годишният нападател вкара при добавката.
Гостите стояха по-добре на терена и търсеха втори гол, но Чалханоглу, Бонавентура и Кутроне не успяха. В 41-ата минута Федерико Вивиани удари лявата греда на Донарума от фаул. Стражът остана неподвижен при изпълнението над стената, но имаше късмет, че коженото кълбо удари страничния стълб от външната страна.

Милан разби СПАЛ преди мача в Разград@@@Втората част беше равностойна, но в 65-ата минута Кутроне удвои. Младежкият национал на Италия вкара своя пети гол в калчото и общо 12-и за сезон, което го прави голмайстор на клуба. Голът беше копие на първото му попадение. Този път Сусо стреля, Мерет изби, а Кутроне при добавката първо удари гредата, след което при втората добавка вкара за 0:2.

Милан разби СПАЛ преди мача в Разград@@@Всичко свърши за СПАЛ в 73-ата минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, а Лукас Билия с технично изпълнение от 22 метра вкара дебютното си попадение за "росонерите", които платиха над 20 милиона евро за него през миналото лято.

Милан разби СПАЛ преди мача в Разград@@@Гатузо даде почивка на Кутроне, Билия и Кесие, като на техните места влязоха Андре Силва, Фабио Борини и Рикардо Монтоливо. Бившият нападател на Челси, Рома и Ливърпул беше изведен майсторски от халфа в 88-ата минута, след което с хубав изстрел с левия крак вкара своя първи гол за Милан. Така "росонерите" продължиха положителното си представяне в калчото, като вече са на шесто място с актив от 38 точки, а в последните пет мача имат четири победи и едно равенство в първенството.

СПАЛ остана на 18-то място със 17 точки.

Следващия кръг Милан приема Сампдория в директна битка за местата, даващи право на участие в Лига Европа, където преди това ще среще българския шампион.