Юноши на Левски приземиха Ботев (Пд) преди мача на "Герена"

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) загуби сензационно с 0:3 от лидера във Втора лига Ботев (Враца) насред "Коматево". Това беше последната контрола на "канарчетата" преди старта на сезона в Първа лига другата седмица срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов". Именно юноши на "сините" бяха в основната за това тежко поражение на "жълто-черните". Преотстъпените във Враца - Александър Любенов и Атанас Кабов направиха кошмарна контролата за пловдивчани. Вратарят спаси всичко възможно, след като при последната му визита се превърна в антигерой на Левски (1:2) при първата загуба на Делио Роси в България. Крилото пък отбелязаха първото попадение. Второто попадение беше дело на Петър Атанасов, а третият вкара Янаки Смирнов, а в 70-ата минута при два гола пасив за Ботев, Тодор Неделев пропусна дузпа.

Юношата на "сините" Атанас Кабов даде аванс на врачани в 24-ата минута с хубав удар от 20 метра. Петър Атанасов пък удвои в 36-ата минута, като шокира публиката по трибуните. Бившият играч на Монтана стреля с левия крак от 12 метра, а топката мина през краката на Иван Чворович. Преди това гостите направиха много хубава атака.

През втората част "жълто-черните" създадоха няколко добри възможности, но Александър Любенов се представи отлично. Николай Киров пък направи няколко промени. В 70-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. Звездата на Ботев (Пд) стреля в аут, след като реферът посочи бялата точка за игра с ръка. Неговият удар мина покрай лявата греда на Любенов.

Секунди по-късно домакините искаха още една дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Диого Кампос пропиля най-добрата възможност от игра в 72-ата минута, когато останал сам срещу вратаря на гостите, не успя да го го преодолее.

През втората част "канарчетата" бяха пълни господари на терена, но в 77-ата минута Смирнов матира носителите на Купата и Суперкупата на България. Нападателят се разписа с глава след центриране от фаул.

Киров пусна двама от 15-годишните си таланти, като в минутите до края, оборотите паднаха, а чак накрая Ботев се размина с почетно попадение.

Тежката загуба е в контрола, но едва ли ще се хареса на феновете, които очакват първа победа над Левски в София от 20 години през следващия уикенд.

Тимът на Сашо Ангелов пък показа много добра игра особено преди почивката, демонстрирайки че сериозната амбиция на тима за завръщане в Първа лига е напълно сериозна.

БОТЕВ (Пловдив) - БОТЕВ (Враца) 0:3

0:1 Кабов (24)
0:2 Атанасов (36)
0:3 Смирнов (77)

БОТЕВ (ПД): Иван Чворович, Лазар Марин (46-Серкан Юсеин), Димитър Пиргов (64-Филип Филипов),  Пламен Димов (46-Радослав Терзиев), Йордан Минев, Цветомир Панов, Густаво Афонсо (80-Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов (75-Алваро Юлиано), Дуде Ндонгола (46-Фелипе Бризола), Тодор Неделев, Диого Кампос (87-Крис Добрев)

БОТЕВ (Враца): Александър Любенов, Кристиян Григоров, Деян Иванов, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Петър Атанасов, Атанас Кабов, Колев, Спас Георгиев

снимка:botevplovdiv.bg