Лаура Далмайер грабна златото в спринта (галерия)

Германката Лаура Далмайер грабна олимпийското злато в биатлона в спринта на 7.5 км на Зимните игри в ПьонЧанг 2018.

Далмайер, която е носителка на Световната купа за миналия сезон, повали всичките 10 мишени и измина трасето за 21:06.2 минути. Така тя донесе първо злато за Германия от зимната олимпиада.

Лаура Далмайер грабна златото в спринта@@@

24-годишната Далмайер спечели първи медал в кариерата си от олимпийски игри, но на световното първенство през миналата година тя завоюва пет златни и едно сребърно отличие.

Среброто спечели норвежката Марте Олсбу, която допусна една грешка в стрелбата и изостана на 24.2 секунди след победителката. Бронзовото отличие стана притежание на Вероника Виткова от Чехия, която направи една грешка на огневия рубеж и изостана от Далмайер на 25.8 секунди.

Двукратната олимпийска шампионка в спринта от Ванкувър 2010 и Сочи 2014 Анастасия Кузмина направи три грешки и завърши на 13-о място на 53.9 минути.

Лидерката за Световната купа Кайса Макарайнен (Финландия) пропусна 3 мишени и завърши 25-а.

Емилия Йорданова записа най-предно класиране от българките, след като финишира на 60-о място с една грешка и пасив от 2:43.8 минути.

Даниела Кадева е 72-а с три грешки и на 3:33.0 минути, Десислава Стоянова е 76-а с пет пропуснати мишени и пасив от 3:48.1 минути, а Милена Тодорова е 84-а от 87 стартирали с две грешки и на 4:27.4 минути след победителката.