Неубедителен ЦСКА-София в генералната репетиция за пролетния полусезон (видео)

ЦСКА-София надигра с 2:1 втородивизионния Царско село в контрола на стадион "Българска армия", която бе генерална репетиция за червените преди пролетния полусезон. Гостите откриха резултата чрез Светослав Диков през първата част, но с голове на Фернандо Каранга и Жеан Бланко след почивката домакините осъществиха пълен обрат.

Проверката ще се запомни с две груби вратарски грешки, по една на Черниаускас и резервния страж Павел Здравков, след които паднаха първите две попадения.

Въпреки победата, наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев едва ли е останал доволен от представянето на своите футболисти.

Иначе срещата очаквано започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата в 7-ата минута, но изстрел от 17-18 метра премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 24-ата минута червените създадоха втората си голова опасност. След центриране отдясно Каранга отправи много добър изстрел с глава, който профуча над напречната греда. След половин час игра пред Каранга се откри нов шанс да обстрелва противниковата врата, но шутът му от 13-14 метра излезе високо над напречната греда.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Черниаускас допусна груба грешка, "подарявайки" топката на Светослав Диков. Таранът на Царско село майсторски го финтира, след което преодоля и Бодуров, за да вкара в празната врата за 1:0.

В 43-ата минута ЦСКА-София можеше да изравни, когато Каранга засече с глава центриране от фаул, но Филип Димитров демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер.

След почивката играта продължи да се води в не много високо темпо, което бе по вкуса на втория във Втора лига. Все пак в 53-ата минута ЦСКА-София изравни. Тогава Фернандо Каранга се възползва от две последователни груби грешки на резервния страж на гостите Павел Здравков при центриране отдясно, успя да го надскочи и вкара с глава за 1:1.

След час игра треньорът на гостите Веселин Великов извади част от титулярите си, а Стамен Белчев пусна на терена Георги Китанов и Стойчо Атанасов.

В 64-ата минута червените разиграха продължително пред наказателното поле на противника, а атаката завърши с шут от воле в аут на Роланд Алберг. Пет минути по-късно Каранга се измъкна зад отбраната на Царско село, финтира застигнал го бранител и се озова очи в очи с Димитров, но стреля право в ръцете на вратаря.

Пълният обрат стана факт в 76-ата минута, когато Жеан Бланко, появил се минута по-рано на мястото на Каранга, вкара от метър в празната врата след подаване на Тиаго.

До края на мача в двата тима бяха извършени множество смени, което още повече накъса играта, головите положения липсваха и проверката приключи при 2:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 2:1